Neville se obrušio na Barcelonu: ‘Očajan klub’

Nogomet 23. srp 202210:37 0 komentara
Simon Bellis/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Barcelona je jučer američkom investicijskom fondu Sixth Street prodala još 15 posto televizijskih prava za razdoblje od 25 godina. Barca je istom fondu ranije prodala 10 posto TV prava i tada su zaradili 207.5 milijuna eura.

Koliko su dobili za još 15 posto, iz Barcelone nisu objavili, ali španjolski tisak piše da se radi o približno 400 milijuna eura. Gary Neville, koji radi kao analitičar Skyja, jako je kritično komentirao taj potez.

“Zašto Barcelona gleda prema Superligi? Evo zašto. Očajan klub, koji je u dugovima 1.2 milijarde funti, prodaje svoja TV prava za sljedećih nekoliko godina kako bi potrošio novac na igrače u nadi da će uspjeti”, napisao je Neville na društvenim mrežama.

Barcelona je početkom lipnja morala srezati troškove za 40 posto pa je predsjednik Joan Laporta smanjio niz primanja za 50 posto i predložio da svaki novi igrač maksimalno može zarađivati deset milijuna eura.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!