Neuobičajena presica trenera Real Sociedada

Nogomet 4. tra 202110:52 > 10:53
sportklub

Na neutralnom terenu u Sevilli Real Sociedad je slavilo s 1:0 protiv Athletic Bilbaa i tako stigao do trofeja Kupa Kralja. #SponzorPrijenosa #DerbyBananas DERBY Bananas

Jedini pogodak na utakmici postigao je Mikel Oyarzabal iz penala u 63. minuti. Prethodno je bivši igrač Sociedada Inigo Martinez neoprezno u vlastitom šesnaestercu startao na Portua.

Za Real Sociedad ovo je treći naslov pobjednika Kupa, nakon davne 1909. te 1987. godine, kada je taj klub ujedno osvojio i svoj posljednji trofej prije ovoga.

Nakon utakmice, trener Imanol Alguacil je održao press konferenciju. Najprije je normalnim tonom govorio o osvojenom Kupu, a onda obukao dres Sociedada i zapjevao himnu tog kluba kao najveći navijač.