Nema Messija, nema problema! Barca lako protiv Sociedada

Nogomet 15. kol 202122:11 > 22:11
Barcelona

U prvom susretu bez Lionela Messija koji je pojačao redove PSG-a, Barcelona je sa 4:2 savladala Real Sociedad.

Sa mnogo strijepnje navijači Barcelone su očekivali večerašnji susret sa Real Sociedadom. Messi nije više član Barcelone, započela je jedna nova era i to sa tri boda, što je u ovom trenutku najvažnije za Barcelonu.

Na otvaranju nove sezone Barcelona je pobijedila Real Sociedad.

Od samog početka susreta domaći su krenuli ofanzivno, a u 19. minuti su poveli. Depay je asistirao, a Pique pogodio za 1:0.

I kada se očekivao kraj prvog poluvemena Barcelona je udvostručila prednost. De Jong asistira, a Braithwaite pogađa za 2:0.

Igrala se 59. minuta kada je Braithwaite postigao svoj drugi pogodak za uvjerljivih 3:0. Tada se činilo da će Barcelona bez većih problema privesti susret kraju.

Međutim, nisu tako mislili gostujući nogometaši. Nisu se predavali, a u 82. minuti preko Lobete Cienfuegosa smanjuju na 3:1, a tri munta kasnije Oyarzabal susret uvodi u neizvjesnost. Ipak, do kraja još jedan pogodak Barcelone. Sergi Roberto je u sudačkoj nadoknadi postavio konačnih 4:2 nakon lijepe akcije.