Nastavljena utakmica Kupa u Sevilli, Rakitić ispao

Nogomet 16. sij 202217:40 > 17:42 0 komentara
Sportphoto/J'rgen Fromme/picture-alliance/dpa/AP Images

Nogometaši Real Betisa izborili su plasman u četvrtfinale španjolskog Kupa kralja nakon što su u nastavku u subotu prekinutog susreta pobijedili gradskog rivala Sevillu s 2:1.

Susret osmine finala španjolskog Kupa je prekinut u subotu navečer u 40. minuti pri rezultatu 1:1 nakon što je igrač Seville Joan Jordan pogođen plastičnim štapom u glavu.

Sevilla je povela u 35. minuti golom Alejandra Gomeza, a do prekida utakmice je došlo četiri minute kasnije nakon što je Nabil Fekir izravno iz kornera pogodio za 1:1. U slavlju je jedan navijač Betisa s tribine ina travnjak bacio plastični štap pogodivši u glavu igrača Seville Jordana. Glavni sudac Ricardo de Burgos Bengoechea odmah je prekinuo utakmicu.

Jordan je prevezen u bolnicu gdje je ustanovljeno kako nije ozbiljnije ozlijeđen.

Susret je nastavljen u nedjelju, ali pred praznim tribinama. Jedini pogodak postigao je Sergio Canales u 73. minuti. Sevilla je bila korak do izjednačenja u 88. minuti, no Jules Kounde je pogodio vratnicu.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić je igrao cijeli susret za Sevillu.

U ranije odigranom susretu Valencija je izborila četvrtfinale nakon što je na gostovanju porazila trećeligaša Atletico Baleares s 1:0.

Pogodak odluke zabio je Marcos Andre u 45. sekundi susreta.

Atletico Baleares je na putu do osmine finala izbacio dva prvoligaša, Celtu i Getafe. I protiv “Šišmiša” je trećeligaš odigrao odlično, no presudio je pogodak iz prve minute.

Osim Real Betisa i Valencije, plasman u četvrtfinale u subotu su izborili i Cadiz, Mallorca i Rayo Vallecano.

U srijedu se sastaju Real Sociedad i Atletico Madrid, dok su posljednja dva susreta osmine finala na rasporedu u četvrtak, 20. siječnja, a igrat će Elche i Real Madrid, te Athletic Bilbao i Barcelona.