‘Modrić je već nadmašio dvije legende – Xavija i Pirla’

Nogomet 9. ruj 202114:53 > 14:54
Juan Carlos Rojas/picture-alliance/dpa/AP Images

Luka Modrić danas slavi 36. rođendan, a tim povodom tekst mu je posvetila Marca.

Modrić je zbog ozljede propustio okupljanje reprezentacije, no spreman je za nastavak sezone s Realom.

“Modrić će na najvišoj razini igrati kao 36-godišnjak i time je već nadmašio dvije legende s kojima se mogao uspoređivati – Pirla i Xavija. Pirlo je s 36 godina otišao u New York City nakon što je bio prvak Italije i europski doprvak, a Xavi je u Modrićevim godinama bio u Kataru. Nitko od takvih velikana na Modrićevoj poziciji se nije oprostio od nogometa s bitnom ulogom u velikom klubu”, piše Marca te dodaje kako je njegova dobra forma rezultat individualnog rada s ljudima od povjerenja.

Španjolci ističu kako Luka nije još rekao zadnju vijest.

“Modrić želi igrati na Svjetskom prvenstvu, do njega je ostalo još 15 mjeseci i najlogičnije je vidjeti ga u Kataru, u dresu Reala ili nekog američkog kluba.”

Hrvatski veznjak ugovor s Realom ima do kraja ove sezone.