Marca: ‘Gdje je nestao De Jong? Modrić ga je zasjenio!’

Nogomet 25. lis 202111:55 0 komentara
Guliver Image

Barcelonin trener Ronald Koeman lako bi mogao postati bivši nakon poraza u "El Clasicu" od Real Madrida (1-2).

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda “Kraljevskog kluba” protiv najvećeg suparnika, pri čemu druga u nizu na Camp Nou.

Real je tek treći put u povijesti spojio dvije ligaške pobjede u Barcinom dvorištu nakon što mu je to uspjelo davne 1929. i 1930. godine, te 1963. i 1965. Zanimljiv je i podatak kako je Ronald Koeman postao tek drugi trener u povijesti koji je izgubio prva tri “El Clasica”. Prije njega to je uspjelo i Patricku O’Connellu između 1935. i 1940. godine, također na klupi Barcelone.

Španjolski mediji navode kako Barcelona tijekom susreta nije uspjela ozbiljnije ugroziti madridska vrata, a prvi udarac u okvir gola uputila je u zadnjem napadu.

Sport je katalonskog diva opisao kao “impotentnog”, navodeći kako je Real osvojio četvrti Clasico zaredom protiv Barcelone bez prijetnje u napadu i krhke u obrani.

Mundo Deportivo navodi kako je Barca bila ‘bez prijetnje i bez pravog udarca”.

“Problem je što situacija ne izgleda kao da će se promijeniti. Ima još puno natjecanja u kojima treba igrati, a nadam se da će Barca u siječnju pronaći igrača koji će riješiti problem napadača,” piše Deportivov novinar.

Marca u tekstu “Smrtonostni Madrid” piše kako je “Vinicius izludio igrače Barcelone.”

Marca se “ruga” Barcinom klizanju niz tablicu, ističući kako su Katalonci sada “izvan mjesta u Europskoj ligi” nakon što su pali na devetu poziciju.

Španjolski mediji ponovo hvale i našeg Luku Modrića koji je protiv Barce upisao svoj 400. nastup za “Kraljevski klub”.

Posebno su ga usporedili s Barceloninom zvijezdom Frenkie de Jongom koji je na Camp Nou stigao u srpnju 2019. iz Ajaxa za 75 milijuna eura.

“Gdje je nestao de Jong ? Igrao je kao duh, Modrić ga je posve zasjenio i nadmašio,” pišu Španjolci.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!