Legendarni ‘El Tigre’ i u 35. godini rješava utakmice

Nogomet 22. ruj 20218:56 > 8:57
Radamel Falcao

U utorak su odigrane tri utakmice 6. kola španjolske Primere u kojima su gosti osvojili maksimalnih devet bodova.

Uz pobjedu madridskog Atletica kod Getafea (2-1) u gostima je slavila i Celta. Klub iz Viga je pobijedio Levante u Valenciji 2-0 čime je došao do premijerne pobjede u sezoni.

U prvom poluvremenu ni jedna momčad nije uputila udarac u suparnički okvir vrata, no u nastavku je Celta svoje šanse iskoristila. Prvo je Iago Aspas u 66. minuti postigao drugi ligaški pogodak u sezoni, dok je pobjedu u 85. minuti potvrdio Brais Mendez.

Žestoku utakmicu s brojnim prekršajima odigrali su u Bilbau Athletic i Rayo Vallecano, a gosti su slavili 2-1. Dugo se vremena činilo kako će pogoci iz prvog poluvremena biti jedini na utakmici. Gosti su poveli u 5. minuti golom Alvara Garcije, dok je u 33. minuti izjednačio Ciss pogodivši vlastitu mrežu.

Tih 1-1 je stajalo sve do 96. minute kada je pobjednika odlučio iskusni Radamel ‘ El Tigre’ Falcao odličnim pogotkom glavom. Falcao je, inače, u igru za Rayo ušao u drugom dijelu, a donio je svojoj momčadi prvu pobjedu na San Mamesu nakon čak osam godina.

Isto tako, bio je ovo prvi ovosezonski ligaški poraz Athletica. (h)