Laporta ponovno na čelu Barcelone! Hoće li zadržati Messija?

Primera 8. ožu 20218:18 > 8:19
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Joan Laporta većinom glasova članova kluba izabran je u nedjelju za novog predsjednika Nogometnog kluba Barcelona. On je naslijedio Josepa Bartomeua koji se u listopadu prošle godine povukao sa čelne funkcije.

Laporta se vraća na čelo kluba poslije 11 godina. U prvom mandatu na Camp Nou (15. lipanj 2003. – 30. srpanj 2010) osvojio je četiri La Lige, dvije Lige prvaka, tri španjolska Superkupa i po jedan trofej Kupa kralja, Superkupa Europe i klupskog prvaka svijeta.

Pravo glasa je imalo nešto više od 110.000 članova, a novi-stari čelnik dobio je 54,28 posto glasova, odnosno podršku 30.184 članova. Drugi je bio Victor Font (29,99%, 16.679 glasova), a treći Toni Frexia (8,58%, 4.769).

Ugledni katalonski odvjetnik i profesor prava na Sveučilištu u Barceloni će klub voditi do 2026. godine, a pitanje svih pitanja je hoće li Lionel Messi kojem na kraju sezone ističe ugovor ostati na Camp Nou. Laporta je u predizbornoj kampanji tvrdio da je baš on kandidat koji će Argentinca zadržati u klubu.

Barcelona je druga u prvenstvu sa tri boda manje i utakmicom manje od Atletico Madrida.