Koeman: Ako se iz Reala žale, to je njihov problem

Nogomet 10. svi 202118:26 > 18:27
David Ramos/Getty Images

Trener Barcelone Ronald Koeman istaknzo je da katalonski klub nije odustao od titule u La Ligi, iako je svjestan da ne ovisi sve o njegovoj momčadi. #SponorPrijenosa #DerbyBananas DERBY Bananas

Barcelona u utorak igra protiv Levantea dvoboj 36. kola La Lige. Katalonski klub je trenutno treći na tablici, sa dva boda manje od vodećeg Atletico Madrida.

„Borit ćemo se do posljednjeg trenutka da osvojimo titulu. Nije sve u našim rukama, ali znamo da ne smijemo napraviti grešku“, rekao je Koeman.

Zanimalo je novinare je li trener Barcelone gledao utakmicu između Real Madrida i Seville (2:2).

„Pogledao sam 20 minuta, poslije toga sam gledao Milan i Juventus. Nervozan sam kada gledam utakmice iz domaćeg prvenstva. Radije gledam druge utakmice, a onda pogledam rezultat na kraju“.

Poslije te utakmice najviše se govorilo o penalu koji je za Sevillu dosuđen s obzirom da je Eder Militao igrao rukom u šesnaestercu.

„Ako se iz Reala žale, to je njihov problem“, rekao je Koeman. „Nekada i suci sumnjaju. Mi, treneri i igrači, više ne znamo kada se svira igranje rukom. To nije problem samo ovdje, događa se i u ostalim ligama“.