Iniesta: Barca osvaja naslov i pobjeđuje Real u El Clasicu

Nogomet 18. lis 202119:05 > 19:05 0 komentara
AP Photo/Eugene Hoshiko

Unatoč lošem startu u Primeri i Ligi prvaka bivši as Katalonaca Andres Iniesta vjeruje da će Barcelona ove sezone osvojiti titulu i pobijediti Real Madrid u predstojećem derbiju.

Barcelona je proteklog vikenda pobijedila Valenciju sa 3:1 i zaostaje dva boda za najvećim rivalom Realom Madridom kojeg narednog vikenda dočekuje u prvom El Clasicu ove sezone.

Katalonci su trenutno tek sedmi na ljestvici, imaju pet bodova manje od vodećeg Sociedada, ali Iniesta kaže da vjeruje u ovu momčad Barcelone.

„Mislim da su navijači Barce uvijek optimisti, čak i više za Clasico. Barca ima momčad za osvajanje lige. Ali i da pobijedi Real. Nadam se da će odigrati dobro i osvojiti sva tri boda“, rekao je Andres Iniesta u razgovoru za ESPN.

Katalonci su osim u Primeri veoma loše startali u Ligi prvaka gdje u grupi sa Bayernom, Benficom i kijevskim Dinamom trenutno zauzima posljednje mesto.

Kao bivšem igraču Barcelone, teško mi je to analizirati, jer često čujete stvari koje nisu stvarnost. Da sam iznutra, mogao bih mnogo više reći o tome. Gledajući posljednjih nekoliko godina situacija nije laka. Dolaze novi mladi igrači, neki igrači su otišli. Nikada nije lako...“, kazao je Andres Iniesta i dodao da je Koeman učinio mnoge stvari dobro i da nije došao u nimalo lakom trenutku ni za njega ni za klub.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!