Hazard: Ancelotti? To su dobre vijesti za mene!

Nogomet 4. lip 20219:31 > 9:31
REUTERS/Sergio Perez

Nakon odlaska Zinedinea Zidanea, novi 'šerif' je Carlo Ancelotti. Belgijski nogometaš Eden Hazard smatra da je to dobro za njega.

Trener Carlo je sa ovom grupom već osvojio Ligu prvaka i poznaje mnoge igrače. Znamo da ima mnogo iskustva. Ancelotti poznaje grad i navijače. Mislim da zajedno možemo postići velike stvari“, izjavio je Eden Hazard.

Ne poznajem ga osobno, ali čuo sam za njega da je veoma fina osoba i da samo želi pobjeđivati, a to svi želimo. Imat ćemo mnogo prilike surađivati, njegov dolazak u klub je dobra vijest za mene“, rekao je 30-godišnji Belgijac.

Ancelotti je 2013. godine naslijedio Josea Mourinha i započeo svoj prvi mandat na klupi Reala. On je u tom dvogodišnjem periodu osvojio četiri trofeja, uključujući i Ligu prvaka, jubilarnu desetu u povijesti kluba. Tada je u finalu rezultatom 4:1 bio bolji od Atletico Madrida.