Getafe zaustavio Real, Atletico ostao u prednosti

Nogomet 18. tra 202123:12 > 23:23 0 komentara
Luka Modrić
Angel Martinez/Getty Images

Nogometaši Real Madrida propustili su priliku ponovo se približiti vodećem Atletico Madridu na svega bod zaostatka, nakon što su u susretu 33. kola španjolskog prvenstva odigrali tek 0-0 na gostovanju kod Getafea. #SponzorPrenosa #DerbyBananas

Drugu utakmicu u nizu “Kraljevski klub” je odigrao 0-0. Međutim dok je “nula” protiv Liverpoola donijela radost igračima Reala i plasman u polufinale Lige prvaka, kiks protiv Getafea udaljio ih je iz borbe za naslov.

Real se pobjedom mogao ponovo približiti vodećem Atleticu na samo bod minusa, a ovako će ostati i bez drugog mjesta ako Barcelona u četvrtak porazi Granadu.

Luka Modrić i društvo su odigrali iznimno loše i praktički tijekom cijelog susreta nisu ozbiljnije ugrozili domaća vrata. Modrić je odigrao cijeli susret.

Kiks Reala dobro je došao Atletico Madridu koji je deklasirao Eibar sa 5-0 upisavši prvu pobjedu u zadnja tri kola.

Golove su zabili Angel Correa (42, 44), Yannick Carrasco (49) i Marcos Llorente (53, 68). Šime Vrsaljko i Ivo Grbić nisu nastupili za pobjednički sastav.

Villarreal nije imao problema na gostovanju kod Levantea pobijedivši sa 5-1 uz dva autogola domaćeg sastava.

“Žuta podmornica” je već nakon 13 minuta vodila sa 2-0 golovima Sergia Postiga (9-ag) i Gerarda Morena (13). Smanjio je Mickael Malsa u 21. minuti, no gosti su u nastavku susreta zabili još tri gola za uvjerljivo slavlje. Strijelci su bili Samuel Chukwueza (63, 75) i Ruben Vezo (72-ag).

U ranije odigranom susretu Sevilla je na gostovanju pobijedila Real Sociedad sa 2-1 ostvarivši petu pobjedu u posljednjih šest kola.

Sevilla je ovom pobjedom ostala u igri za vrh Primere, ali i osigurala četvrto mjesto, sada ima čak 15 bodova više od najbližeg pratitelja Villarreala.

Domaćin je poveo u 5. minuti golom Carlosa Fernandeza, no Sevilla je u nastavku prvog dijela okrenula rezultat, a strijelci su bili Fernando (22) i Youssef En Nesyri (24).

Ivan Rakitić je za goste igrao od 66. minute.

U drugom susretu Osasuna je pobijedila Elche sa 2-0 ostvarivši drugu uzastopnu pobjedu.

Golove za domaći sastav zabili su Kike Barja (38) i Diego Gonzalez (68) koji je loptu ispred Budimira ugurao u vlastitu mrežu.

Budimir je za Osasunu igrao do 81. minute.

Atletico Madrid vodi sa 70 bodova, Real Madrid ima 67 bodova, a Barca 65 uz utakmicu manje. Sevilla je četvrta sa 64 boda.