Čeferin: Svi su me razočarali, ali Barcelona najmanje

Nogomet 22. tra 202119:50 > 20:23
Markus Ulmer Pressefoto

Predsjednik UEFA-e Aleksander Čeferin našao se u centru pažnje tijekom krize koju je izazvalo formiranje Superlige prethodnog vikenda, a razvoj događaja komentirao je kao „razočaravajući“, prenio je španjolski Diario Sport. #SponzorPrijenosa #DerbyBananas DERBY Bananas

Projekt Superlige nije prošao jer su se iz natjecanja povukli skoro svi klubovi, predvođeni engleskom šestorkom, koja se zbog inicijalne odluke ispričala svojim navijačima.

Razočarali su me svi klubovi koji su formirali Superligu, ali Barcelona najmanje. Laporta je izabran za predsjednika prije manje od dva mjeseca, pa nije bio u mogućnosti učiniti mnogo. Pametno je učinio, potpisao je ugovor kojim je prepustio konačnu odluku svojim suradnicima“, izjavio je 53-godišnji Aleksander Čeferin.

Razgovarao sam nekoliko puta sa Laportom i bilo mi je jasno da je pod značajnim pritiskom usred teške ekonomske situacije u kojoj se nalazi Barcelona. Nije njegova krivica što je klub u tom stanju. Jasno je da je bio pod veoma intenzivnim pritiskom“, rekao je Slovenac.

Čeferin je 2016. godine izabran za predsjednika UEFA-e, sedmi u povijesti te organizacije, a na tom mjestu nasledio je Michela Platinija, čiji su mandat na čelu UEFA-e pratili brojni skandali.