Bijesni Rakitić: Nemaju nikakvog poštovanja

Nogomet 16. sij 202218:42 > 18:46
Guliver Image

Nogometaši Real Betisa izborili su četvrtfinale španjolskog Kupa kralja nakon što su izbacili Sevillu u nastavku prekinutog subotnjeg susreta (2:1). Utakmica je prekinuta jučer u 40. minuti pri rezultatu 1:1 jer je plastičnim štapom u glavu pogođen igrač Seville Joan Jordan.

Sevilla je povela golom Alejandra Gomeza u 35. minuti, a Nabil Fekir je izjednačio izravno iz kornera četiri minute kasnije. Tada je došlo do prekida utakmice.

Utakmica je nastavljena u nedjelju, pred praznim tribinama. Pobjednički gol postigao je Sergio Canales u 73. minuti. Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu.

Ljut sam jer nismo zaslužili izgubiti. Imali su jedan udarac i on je ušao u gol. Napadali smo u drugom poluvremenu, no naljutile su nas neke druge stvari. Sve je išlo protiv nas i to nije u redu“, rekao je Rakitić pa se osvrnuo na igrače Betisa.

Objave Betisovih igrača na Twitteru su pokazale da nemaju nikakvog poštovanja, zato ni oni nisu zaslužili proći. Ne mogu razumjeti ni neke sudačke odluke, sve sumnjive situacije dosuđene su u njihovu korist“, zaključio je Rakitić.

Rakitić se osvrnuo na objave Cristiana Tella i Victora Camarase koji su optužili trenera Seville Lopeteguija kako je tražio od Jordana da glumi da mu je loše. Po njihovom mišljenju, jedini cilj Seville bio je prekinuti susret i nadati se diskvalifikaciji Betisa. Uz to, naveli su da ih je Jordan provocirao tijekom utakmice.