Baskijski derbi u finalu Kupa kralja ipak bez gledatelja

Primera 18. ožu 202113:48 > 13:59
Ander Guevara

Finale Španjolskog kupa za 2020. godinu između Athletica iz Bilbaoa i Real Sociedada igrat će se 3. travnja na stadionu Cartuja u Sevilli ipak bez gledatelja, objavio je Španjolski nogometni savez (RFEF) u četvrtak.

Prošle sezone su se po prvi put do finala Kupa probila dva baskijska kluba, a nakon što je zbog izbijanja pandemije koronavirusa zabranjen dolazak gledatelja na tribine, taj finalni dvoboj je odgođen za neko vrijeme kada bi se gledatelji mogli vratiti, ali uz uvjet da se odigra prije ovosezonskog finala.

Kako je finale Kupa za ovu sezonu na rasporedu 17. travnja, Athleticu i Real Sociedadu je ponestalo vremena za odigravanje lanjskog.

U srijedu je radijska postaja Cadena SER objavila kako će za dvoboj Athletic – Real Sociedad biti dopušten dolazak 20 do 25 posto od ukupnog kapaciteta od 60,000 gledatelja na stadion Cartuja, no španjolska ministrica zdravstva Carolina Darias izjavila je kako će vlada blokirati takvu odluku jer je “neoportuno da se navijači vrate tako brzo”.

“Trenutačna epidemiološka situacija i ograničenja koja su na snazi, odnosno zatvorene granice autonomne zajednice Andaluzije, znače kako navijači oba finalista koji ne žive u toj regiji ne bi mogli doći na utakmicu. Stoga smo u suglasnosti s ministarstvom zdravstva Andaluzije donijeli odluku kako će se utakmica igrati bez gledatelja” – objavio je RFEF.