Barcin trenutak istine – počeli izbori za novog predsjednika

Primera 7. ožu 202110:20 > 10:23 0 komentara
Foto: Michael Regan/Getty Images

Barcelona će u nedjelju dobiti novog predsjednika, čak 110 tisuća ljudi ima pravo glasa. #SponzorPrenosa #DerbyBananas @DERBY bananas

Dan koji se nazire proteklih šest mjeseci napokon je stigao, u nedjelju će Barcelona dobiti novog predsjednika.

Dosadašnji predsjednik Josep Maria Bartomeu podnio je ostavku u listopadu prošle godine, a proteklih mjeseci najvažniju funkciju u klubu izvršavao je Carlos Tusquets.

Prema katalonskim medijima, najveći favorit izbora je bivši predsjednik Joan Laporta koji je predsjedavao klubom između 2004. i 2010. godine. Važniji protukandidati su Victor Font i Antoni Freixa.

Sva trojica kampanju temelje na obećanju kako će u klubu zadržati Lionela Messija koji će ovog ljeta postati slobodan igrač.

Glasanje je moguće na samom stadionu Camp Nou te na alternativnim lokacijama, a prvi put je omogućeno i poštom, na takav način već je pristiglo više od 20 tisuća glasova. Pravo glasa imaju svih članovi kluba s članskom iskaznicom aktiviranom unatrag dvije godine, a ukupno se procjenjuje da bi moglo glasati čak 110 tisuća ljudi.

Novi predsjednik funkciju će obnašati do 2026. godine.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!