Barcelona otpuhala i Huescu, Atletico na samo četiri boda

Primera 15. ožu 202122:58 > 23:49
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Nogometaši Barcelone vratili su se na drugo mjesto ljestvice španjolskog prvenstva uvjerljivom 4-1 (2-1) domaćom pobjedom protiv posljednje Huesce u zadnjem susretu 27. kola. #SponzorPrijenosa #DerbyBananas DERBY Bananas

Kapetan Messi je u svom 767. nastupu za Barcelonu u svom natjecanjima čime se izjednačio na prvom mjestu sa Xavijem, bio je igrač utakmice s dva gola i asistencijom. Messi je doveo Barcelonu u vodstvo sjajnim udarcem u 13. minuti, na 2-0 povisio je Griezmann u 35. minuti još jednim pogotkom s distance u sam gornji desni kut, da bi Huesca smanjila u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena iz kaznenog udarca kojega je realizirao Rafa Mir.

No, u drugom poluvremenu su Mingueza glavom nakon kornera u 53. i Messi u 90. minuti postavili konačni rezultat.

Druga Barcelona sada ima 59 bodova, četiri manje od vodećeg Atletica, a dva više od trećeg Reala, dok je Huesca ostala na dnu sa 20 bodova, dva manje od 19. Eibara.