Barca razbila Valenciju, dva gola Aubameyanga

Nogomet 20. velj 202218:16 > 18:31 0 komentara
AP Photo/Alberto Saiz via Guliver Image

Sjajnu su utakmicu odradili nogometaši Barcelone koji su u 25. kolu La Lige, na gostovanju, uvjerljivo svladali Valenciju s 4-1.

Bodovno se time Barcelona na ljestvici izjednačila s madridskim Atleticom (četvrto i peto mjesto), s tim da Katalonci imaju utakmicu manje.

Igrač dvoboja bio je Pierre-Emerick Aubameyang, ovozimsko pojačanje Barcelone, koji je postigao dva pogotka. Za donedavnog napadača Arsenala bili su to prvi pogoci u Barceloninom dresu. Oba gola Aubameyang je postigao u prvom dijelu, a uz gol De Jonga Barcelona je s 3-0 zaokružila odličnih prvih 45 minuta.

Kasnije je Carlos Soler smanjio za Valenciju, ali i Pedri postavio konačnih 4-1 Barcelone koja je time upisala treću ligašku pobjedu u posljednja četiri nastupa. Uz to ima i remi u gradskom derbiju protiv Espanyola.

Podsjetimo kako su nogometaši Seville prije dolaska u Zagreb i uzvratne utakmice play-offa Europske lige protiv Dinama, odradili gostovanje kod Espanyola. Dvoboj je završio 1-1. Sevilla je povela u 36. minuti, a na asistenciju Gomeza pogodak je zabio Rafa Mir, najbolji ovosezonski strijelac Seville.

No, odmah početkom nastavka uslijedilo je izjednačenje, a oduševljenje domaćih navijača potaknuo je Darder golom za 1-1. Vrlo brzo nakon toga s klupe je u igru ušao hrvatski nogometaš Ivan Rakitić, koji je zamijenio Joana Jordana, a Sevilla se od 76. minute našla u problemima. Naime, vrlo brzo, unutar samo osam minuta, Francuz Kounde je zaradio dva žuta kartona (69. i 76. minuta), a do kraja je Sevilla ipak sačuvala bod.