Barca pokazala da može pobijediti i kad nema Messija

Primera 24. sij 202118:26 > 20:08 0 komentara
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Nogometaši Barcelone danas su u gostima pobijedili Elche sa 2:0 u susretu 20. kola španjolske La Lige. #SponzorPrenosa #DerbyBananas DERBY bananas

Barcelona je ovu utakmicu igrala bez legendarnog Lea Messija koji služi suspenziju zbog crvenog kartona u Superkupu.

Katalonski klub je imao dominaciju na sredini terena od samog početka, ali prvu šansu gosti su stvorili tek u 29. minuti kada je šutirao Jordi Alba, ali je lopta otišla pored gola domaćih.

Barcelona je zaprijetila i u 36. minuti preko Pedrija, no ni ovaj put nije bilo promjene rezultata.

Međutim, gosti su u 41. minuti uspjeli doći do vodstva. Braithwaite je centrirao prema Griezmannu, a loptu je nezgodno skrenuo Gonzalez, te je Frenkie de Jong uspio zabiti u praznu mrežu.

Elche je u 57. minuti mogao šokirati goste. Veliki grešku napravio je Mingueza kojem je Rigoni ukrao loptu i izašao je sam ispred Ter Stegena, ali je njemački golman sjajnom obranom spasio svoj gol.

Barcelona je mogla sve riješiti u 83. minuti kada je glavom pokušao Trincao, no golman domaćih to odlično brani. Međutim samo šest minuta kasnije Barcelona je stigla do drugog gola.

De Jong je ovaj put bio asistent, a pogodak za 0:2 postiže glavom Riqui Puig koji je samo minutu ranije ušao u igru.

Barcelona je ovom pobjedom došla na treće mjesto i ima 37 bodova, dok je Elche predzadnji sa 17 bodova.