Barca gubi prijeko potrebne milijune ako se riješi Koemana

Nogomet 21. ruj 20218:29 > 8:30
Oscar J. Barroso

Ronaldu Koemanu ugovor s Barcelonom ističe u lipnju 2022. godine i još uvijek nema potvrde o produženju suradnje.

Iz Španjolske stižu informacije prema kojim bi Koeman mogao dodano ugroziti ionako tešku financijsku situaciju katalonskog giganta ako dobije otkaz, a to je sve realnije nakon sinoćnjeg remija 1:1 s Granadom.

Naime, u slučaju da se ne aktivira i treća godina ugovora za sezonu 2022/23 Barcelona će Koemanu morati platiti šest milijuna eura.

Prema infromacijama radi se o klauzuli koju je nizozemski stručnjak dogovorio prilikom dolaska u klub kada je predsjednik bio Josep Maria Bartomeu.

Taj iznos odgovora cifri koju je 58-godišnjak platio Nogometnom savezu Nizozemske kako bi mogao napustiti funkciju izbornika i potpisao ugovor s Barcelonom.

Prije nekoliko dana i sam Koeman je govorio o svojoj budućnosti na Nou Campu kazavši da je važan klub, a ne on.

Nije važna moja budućnost, već klupska i ekipe. Ne bojim se za svoju budućnost, odlučuje klub u ime predsjednika“, rekao je Nizozemac.

Inače, prema nekim informacijama ukoliko Barcelona da otkaz Koemanu morat će mu platiti otpremninu u iznosu od 13 do 14 milijuna eura.