VIDEO Barca deklasirala Sociedad na Messijevom jubileju

Primera 21. ožu 202123:03 > 23:32 0 komentara

Barcelona je večeras deklasirala u gostima ekipu Real Sociedada sa 6:1 u okviru 28. kola španjolske La Lige #SponzorPrijenosa #DerbyBananas DERBY Bananas

Katalonski klub je došao do važna tri boda s kojima je ostao odmah iza Atletico Madrida s kojim će se boriti do kraja sezone za titulu prvaka Španjolske.

Barcelona je bolje otvorila dvoboj i nametnula svoj tempo, te su večeras odigrali vjerovatno najbolju utakmicu sezone. Gosti su do prednosti stigli u 37. minuti kada je Alba uposlio Dembelea čiji udarac brani golman domaćih, ali odbijenu loptu u mrežu šalje Griezmann za 1:0.

Samo šest minuta kasnije Barcelona je udvostručila prednost. Messi je odlično asistirao za Desta koji matira Remira za 2:0 i postiže svoj prvi pogodak u La Ligi.

Barcelona je posebno blistala u drugom poluvremenu. Katalonci su već u 53. minuti došli do novog gola, a u centru pažnje ponovo je bio Dest koji pogađa za 3:0.

Četiri minute kasnije na semaforu je bilo 0:4. Busquets je upisao odličnu asistenciju, a Lionel Messi pogađa mrežu Sociedada i tako na najbolji način proslavlja jubilej jer je sa 768 utakmica postigao rekorder po broju nastupa u dresu Barcelone.

No, Barcelona se nije zaustavila na tome jer je u 71. minuti pao i peti gol. Loptu je na nekih četrdesetak metara od gola uzeo Dembele koji je potom “upalio motor” i odličnim prodorom došao do gola domaćih, a onda je sjajno pogodio za 5:0.

Međutim, Sociedad je šest minuta kasnije uspio postići počasni pogodak kada je na 1:5 smanjio Barrenetxea. Ipak, posljednju riječ imala je Barcelona jer su u 89. minuti ponovo oduševili sve akcijom, a gol za konačnih 1:6 zabio je Messi.

Barca je druga na tablici sa 62 boda i ima četiri boda manje od lidera Atletica, dok je Sociedad peti sa 45 bodova.