Rafa Nadal će konačno navijati za 'Messija'!

Primera 22. kol 201916:39 > 16:41
Alexander Hassenstein / Staff

Jedan od najboljih tenisača svijeta Rafael Nadal istovremeno je i navijač nogometnog kluba s Mallorce.

Pitate se kakve veze ima Rafael Nadal s nogometnim klubom Mallorca osim što je njen navijač? Baš nikakve.

No, kao navijač Rafa će u novoj sezoni La Lige dobiti priliku vidjeti Lea Messija, naravno ne onog pravog (osim kada doputuje s Barcelonom), već onog japanskog. Takefusa Kubo, 18-godišnji je Japanac, od nedavno novi član madridskog Reala, a mnogi mu tepaju da je zapravo ‘japanski Messi’. Je li to zaista tako, prerano je za proklamirati, no kako se razvija u jednoj od najjačih svjetskih liga imat će ga priliku gledati navijači kluba s Mallorce. Naime, dogovorena je posudba, mladi Kubo će ove sezone igrati u crvenom dresu.

Koliko je to dobra vijest za Rafu Nadala i fanove s Mallorce, toliko je potencijalno loša za 28-godišnjeg hrvatskog napadača Antu Budimira. Igrač rođen u Zenici, ali s hrvatskom putovnicom prošle je sezone bio jedan od najvažnijih igrača Mallorce u proboju prema La Ligi, a sada će mu konkurencija u vrhu napada biti mladi japanski internacionalac.

Prošlog vikenda započela je nova sezona španjolske lige koju pratite u programu Sportkluba, a Mallorca je godinu otvorila pobjedom nad Eibarom (2:1). I predstojećeg će vikenda igrati pred svojim navijačima, stiže Real Sociedad. Utakmica je na rasporedu u nedjelju od 17 sati uz prijenos na Sportklub 2.