'Pep, ispričat ćeš se, ovo je moja era, ne Messijeva'

Primera 11. tra 201918:31 > 18:34
Getty Images/Denis Doyle

Bivši napadač Barcelone Samuel Eto'o govorio je o vremenu provedenom u katalonskom klubu i problematičnoj vezi s trenerom Pepom Guardiolom.

Te 2009. Guardiola je priliku za igru radije davao 21-godišnjem Messiju nego iskusnom Kameruncu.

– Rekao sam Guardioli da će mi se jednog dana ispričati jer sam ja taj koji će Barceloni donijeti pobjede, a ne Messi. Takva je tada bila situacija, Messijevo vrijeme je došlo kasnije. Možete da pitate Xavija, Iniestu i ostale, to je bila moja era  istakao je Eto’o i dodao:

– Ja sam bio taj koji je Barci donio pobjede, na kraju mi je Pep tražio oproštaj.

Iako je zabio 36 golova u 52 utakmica tijekom svoje posljednje sezone u Kataloniji, zabio u finalu Lige prvaka protiv Manchester Uniteda i osvojio naslov tog elitnog europskog natjecanja, Guardiola je odlučio prodati Eto’a.

– Moj tadašnji agent mi je rekao da me je klub ponudio za prodaju. Pitao sam je li je to zaista tako, a on mi je odgovorio da jeste, na Guardiolin zahtjev.

Bez obzira na nezadovoljstvo koje je Pepova gesta u njemu izazvala, brzonogi napadač je priznao da je odlazak iz Barce za njega značio napredak u karijeri, te da je Inter njegovim dolaskom sklopio ‘najbolji posao u povijesti nogometa’.

Eto’o je u Milanu, pod vodstvom Josea Mourinha, igrao odlučujuću ulogu u osvajanju naslova Lige prvaka, njegove druge uzastopne.

Još jedna stvar koju je Eto’o prebacio svom nekadašnjem treneru je nerazumjevanje.

– Pep je cijeli život proveo u Barceloni, ali nije razumio momčad. Nije živio životom naše grupe – zaključio je Eto’o.