U Barceloni se danas ispisala povijest!

Primera 2. ožu 201918:29 > 18:34

Na stadionu Espanyola gledatelji su vidjeli najbrži gol u Primeri još od siječnja 2016., kao i gol prvog Kineza ikad u španjolskom prvenstvu.

#SponzorPrijenosa #DerbyBananas

U iščekivanju El Clasica u Primeri su u subotu odigrane već dvije utakmice 26. kola, a program su otvorili Espanyol i Valladolid.

Domaćin je poveo preko Iglesiasa nakon samo 18 sekundi što je najbrži gol u ligi još od Carmone i siječnja 2016. Alcaraz je u 17. vratio stvari na početak, a mogli su gosti u 45. i do potpunog preokreta, no Guardiola je promašio penal. Espanyol je do novog vodstva stigao u 55. minuti preko Hermosa, da bi pobjedu u 65. minuti potvrdio Wu Lei, koji je tako postao prvi Kinez koji je zabio u Primeri.

Alaves je kao gost slavio kod Villarreala 2:1. Maripan je u 54. zabio za goste, da bi u 61. Cazorla donio izjednačenje žutoj podmornici. Pobjedu gostima dobio je Inui u 77. minute te tako postao prvi Japanac koji je zabijao za dvije momčad u Primeri. Prethodno je zabio za Eibar.