Vinicius Junior – nova zvijezda "Kraljevskog kluba"

Primera 7. velj 201913:46 > 14:04
Denis Doyle, Getty Images Sport

Brazilsko čudo od djeteta Vinicius Junior, kako mu tepaju u Real Madridu, polako prerasta u najveću zvijezdu "Kraljevskog kluba". Definitivno, igrač koji već sada plijeni ogromnu pozornost, a u budućnosti se očekuju velike stvari od njega.

“SPONZOR VIJESTI DERBY BANANA”

Igrač koji se rodio u ovom stoljeću, a već igra u početnom sastavu najvećeg kluba na svijetu Real Madrida. Osamnaestogodišnjak za kojeg u Realu tvrde da je novi Ronaldo (Brazilac), a neki idu tako daleko da ga smatraju novim Peleom.

Vinicius Junior, ako dosad niste upamtili to ime, obavezno upamtite. Nevjerojatno hitar igrač, sjajne lateralne brzine, koji ima i odličnu tehniku. Čim je postao punoljetan Real je potpisao s njim ugovor zaključivši da se radi o ogromnom potencijalu, a za mladog igrača su platili 46 milijuna eura brazilskom Flamengu.

Ove sezone briljira u dresu “Kraljevskog kluba” i mnogi su se zapitali odakle je Real izvukao ovog sjajnog mladića. Većina smatra kako je već sada dovoljno dobar da nadoknadi izostanak “uvijek” ozlijeđenog Garetha Balea. Trener madridskog kluba Santiago Solari ima veliko povjerenje u mladog igrača, a unazad par tjedana Vinicius gotovo redovito utakmice počinje od prve minute.

Što nas sve očekuje od ovog mladića ostaje nam vidjeti, ali dojam je kako se rađa nova zvijezda svjetskog nogometa.

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images