Solari: Teško je osvojiti Ligu prvaka 200 puta zaredom!

Primera 22. pro 201812:04 > 12:13
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Tim je riječima trener madridskog Reala najavio pohod na novo osvajanje titule svjetskog klupskog prvaka koju će njegov sastav večeras pokušati uzeti protiv Al Aina iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Zanimljivo je bilo čuti Solarijevu poruku na press-konferenciji uoči finala Svjetskog klupskog prvenstva. Iako se nije, po uzoru na kapetana Sergija Ramosa izravno osvrnuo na glasine oko novog dolaska Josea Mourinha, Solari je nabrajao uspjehe kluba u zadnjih pet godina, baš u onom vremenskom razdoblju otkada Portugalac više nije trener Reala.

“Bilo bi izuzetno lijepo osvojiti Svjetsko klupsko prvenstvo treću godinu zaredom. To postignuće treba zapamtiti. Ipak, komplicirano je stalno ponavljati velike uspjehe. Moramo znati da će biti nemoguće osvojiti Ligu prvaka 200 puta zaredom, jer to je nogomet. Mislim da je teško sagledati realno sve ono što je klub uzeo u zadnjih pet godina”, rekao je Solari.

Govorio je malo i o svom današnjem suparniku..

“Al Ain će se osloniti na snagu njihovih napadača. Ne očekujem neke nove taktičke zamisli u odnosu na ono što su već prikazali na ovome turniru. Stabilni su u obrani i jako nezgodni kod prekida. Pritisnut će našeg vratara kao što su to radili protiv River Platea, ali se nadam da nas to što oni pripremaju neće omesti u našim nakanama da pobijedimo utakmicu”.