Solari: Nema ekskluzivnih mjesta u startnoj postavi!

Primera 6. pro 201817:08 > 17:15
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Trener madridskog Reala Santiago Solari odgovarao je na pitanja novinara uoči kup-susreta s Melillom kojeg u trenutku pisanja ovoga teksta rutinski privodi kraju u svoju korist.

Predstavnike medija zanimalo je zašto Isco nije istrčao u niti jednoj od njegovih sedam utakmica na klupi Reala. Nije se tada znalo da će osmu, uzvratni susret šesnaestine finala Kupa kralja protiv Melille započeti.

“Niti jedan igrač u mojoj momčadi nema zagarantirano mjesto u početnoj jedanaestorici. Ne smije ga imati. Imamo 24 igrača u konkurenciji za prvi sastav, a tu su još i juniori iz našeg pogona. Oni koji se budu zalagali na treninzima, moraju znati da to isto zalaganje, htijenje i žar u očima moram vidjeti na terenu”, rekao je Solari.

“Neovisno o tome koliko je neki igrač u klubu, mora znati da će ga netko zamijeniti ukoliko bude loš ili nezainteresiran za naporan rad”, dalje otkriva Realov strateg.

“Imamo prevše utakmica u sezoni, a na nekima će naši mladi dečki zasigurno pokazati što znaju. Tako je uvijek u Realu otkako je na čelu kluba Florentino Perez. Velike nade polažemo u mlade igrače, a gotovo polovicu našeg kadra čine igrači koji su potekli iz naše akademije”, kaže Solari.

Inače, utakmicu u Kupu kralja protiv Melille Real Madrid igra s dosta jakim sastavom, mada su prolazak među 16 najboljih u tom natjecanju osigurali već nakon prvog dvoboja. Luka Modrić nije u konkurenciji za sastav.