Mundo Deportivo: Zvijezda PSG-a sve dogovorila s Barcom

Primera 21. stu 201813:54 > 14:05
Thananuwat Srirasant/Getty Images

23-godišnji francuski nogometaš Adrien Rabiot je prema pisanju španjolskog tiska sve dogovorio s katalonskim klubom. Čini se da je Barcelona dobila bitku za dovođenjem kvalitetnog veznjaka.

Tako to i obično ide. Kad igrač uđe u zadnju godinu ugovora, kao što je to slučaj s Rabiotom, ide se do kraja u pregovorima za novu nagodbu. Ali, nje u ovom slučaju neće biti, pošto se navodno već sve zna na relaciji u kojoj bi se Francuz od ljeta mogao naći u novoj sredini.

Mundo Deportivo javlja da Rabiot neće pristati na nove uvjete u PSG-u osim ako mu godišnja plaća ne bude okruglih 10 milijuna eura. To vjerojatno ne bi bio problem za arapske vlasnike kluba, ali bi mogao prekršiti uvjete UEFA-inog financijskog fair-play sustava. Zasad je ponuda kluba s Parka prinčeva na sedam milijuna godišnje, što bi eventualno uz bonuse moglo narasti do devet, ali…

Stvari s Barcelonom još uvijek nemaju oblik formalnog, budući da se klubovi ne oglašavaju u tom smislu, ali je priča poprimila nalik nečeg što ispada iz klasične kategorije koju svrstavamo u rubriku “rumours”. Navodno su se već sastali Rabiotova majka, njegovi menadžeri i Eric Abidal, Barcin tehnički direktor.

Rabiot se već prošlog ljeta povezivao s Camp Nouom, ali su se nakon odlaska Inieste i Paulinha ipak odlučili za druge opcije, Arthura Mela i Artura Vidala.

Inače, popis zainteresiranih za PSG-ovog mladića je podugačak. Tu su Manchester City, Juventus, Milan i Liverpool.