Alcantara: Nikad u Madrid

Primera 10. lis 201813:06 > 14:04
Getty images/ Gonzalo Arroyo Moreno

Zvijezda Bayerna iz Minhena Thiago Alcantara govorio je u intervjuu za radio stanicu „Cadena Ser“ kako je 2013. došao u Bavarsku, a prokomentirao je i otpuštanje Julena Lopeteguija s mjesta izbornika Španjolske prije početka Svjetskog prvenstva u Rusiji.

„Morao sam napraviti korak naprijed da bih bio sretan“, objasnio je Alcantara svoj odlazak iz Barcelone, u čijoj je čuvenoj školi nogometa „La Masia“ ponikao.

Sljedeći korak ga je, prema izvještajima medija, mogao odvesti i u Real Madrid. Ipak, to za Thiaga nije dolazilo u obzir.

„Poštujem sve klubove. Druga stvar je poštovanje prema klubu koji te je formirao i konfliktu koji bi mogao nastati“.

Još jedan razlog zbog kojeg u to vrijeme 22-godišnji veznjak nije otišao u “kraljevski klub” bio je izričit zahtjev njegovog nekadašnjeg trenera iz omladinske ekipe Pepa Guardiole – Thiago ili nitko – da ga dovede u Minhen.

Španjolski reprezentativac prokomentirao je otpuštanje Julena Lopeteguia, koji je bio primoram napustiti nacionalnu momčad samo dva dana prije prve utakmice SP-a protiv Portugala, zbog toga što je priopćio da je potpisao trogodišnji ugovor za Real. Alcantara ne razumije takav potez saveza.

„Ekipa ima neusporedivo manje šansi da osvoji SP kada je trener, koji ju je vodio dvije godine i sa kojim je nepobjediva, otpušten. Ne znam što drugi igrači misle tim povodom, ali ako je čovjek inteligentan, bilo bi mu sasvim jasno da je normalno da odemo u finale sa istim trenerom i ekipom koju smo imali“.

Lopetegui je u Madridu poslije osam odigranih kola pod velikim pritiskom. “Kraljevski klub” već četiri utakmice čeka na pobjedu, a da u tom peridu protivničku mrežu nisu zatresli nijednom, što se nije dogodilo u posljednje 33 godine. Uprava kluba već razmišlja o novom treneru, a Thiago se nada da će njegov nekadašnji trener dobiti još jednu šansu.

„Na početku sezone smo. Prošle godine su loše startali sa Zidaneom, pa su osvojili Ligu prvaka. U nogometu se mora imati strpljenja“, zaključio je Alcantara.