Iniesta: Kina ili Japan, još nisam odlučio

Primera 15. svi 20183:10 > 3:13
David Ramos, Getty Images Sport

Veznjak Barcelone Andres Iniesta kaže da još uvijek ne zna gdje će nastaviti karijeru jer trenutno važe ponude iz Kine i Japana.

Iskusni nogometaš je nedavno objavio da napušta Barcelonu poslije 22 godine (računajući i period u La Masiji) i od tada se licitira imenima novog kluba.

U početku je prednost davana ekipama iz Kine, međutim, kasnije je u prvi plan iskočio japanski Kobe. Navodno, klub na čijem čelu se nalazi izvršni direktor Rakutena, generalnog sponzora Barcelone, nudi 34-godišnjem Iniesti nevjerojatnih 25 milijuna po sezoni.

Postoje dva scenarija – da odem u Kinu ili u Japan. I jedan i drugi su primamljivi, zato moram sve staviti na stol i donijeti najbolju odluku. Učinit ću to vrlo brzo, kako bih se mogao usredotočiti na predstojeći Mundijall“, poručio je Iniesta.

On je tom prilikom još jednom govorio o razlogu odlaska iz Barcelone.

Odlazim jer moram. Vrijeme je za to. Žao mi je, ali ulazim u fizički i mentalni nivo koji neće biti dovoljno dobar za Barcelonu. Ne bih mogao pružiti momčadi ono što zaslužuje. Znam što klub poput Barce zahtijeva, tako da sam donio iskrenu odluku. Ne želim doći u situaciju da se sve okrene protiv mene. Volio bih da sve ovo traje vječno, ali neću lagati klub ni sebe“, jasan je španjolski reprezentativac.

Iniesta je u seniorskoj karijeri u Barci odigrao 674 susreta, postigao 57 golova i 142 puta asistirao.