Sergi Roberto ozbiljno kažnjen za udaranje Marcela

Primera 9. svi 201813:57 > 14:21
Alex Caparros/Getty Images

Nogometaš Barcelone Sergi Roberto dobio je crveni karton na El Clasiku zbog udaranja Marcela. Disciplinska komisija Nogometnog saveza Španjolske odlučila je kazniti igrača sa četiri utakmice suspenzije.

Iako je katalonski klub donio brojne dokaze da je Robertova reakcija bila isprovocirana od strane Brazilca, ipak nije bilo šanse da izbjegne ovakvu sudbinu. Disciplinska komisija se vodila članom 98 disciplinskog pravilnika, koji glasi “Nasrtaj na protivnika, bez izazivanja ozljede, ali uz sve druge nesportske elemente, sankcionira se suspenzijom od dvije do 12 utakmica”, stoga nije bilo realno da dobije blagu kaznu.

Ovo znači da će Roberto propustiti preostale tri utakmice u La Ligi ove sezone, kao i prvi susret Superkupa Španjolske protiv Seville na početku sljedeće sezone.