Novi kiks Barcelone, obrana naslova sve dalje

Primera 8. sij 201722:21 > 22:31
fotopress/Getty Image

U 17. kolu španjolske Primere Villareal i Barcelona su odigrali neriješeno 1-1. Za domaćine je zabio Nicolo Sansone u 49. minuti, dok je za Barcelonu izjednačio Lionel Messi u 90. minuti.

Utakmica je od samog početka bila vrlo agresivna sa puno nervoznih reakcija, a na prvu priliku smo čekali do 9. minute kada je Jonathan Dos Santos pucao iz voleja, ali njegov udarac odlazi iznad Barcinog gola. Samo dvije minute poslije ponovno se Dos Santos našao u izglednoj prilici, ali ovaj puta je njegov udarac blokiran u zadnji trenutak. Na Barceloninu prvu veću priliku smo čekali do 25. minute kada Neymar sa ruba šesnaesterca puca malo pored gola. U 43. minuti Leo Messi je odlično skočio i pucao glavom, ali odlično reagira Asenjo. U drugom poluvremenu odmah na početku šok za Blaugranu. Pato je poslao odličnu loptu u šesnaesterac, a tamo najbolje reagira Sansone i zabija za vodstvo “Žute podmornice”. U 71.minuti nova velika prilika za Barcelonu, Messi je sjajno ubacio za Mascherana koji puca glavom malo iznad gola. Četiri minute poslije najveća prilika za goste, Messi je sjajno gađao, ali njegova lopta odsjeda na desnoj golmanovoj stativi. Nakon toga Barcelona je stalno pritiskala domaćine što je i urodilo plodom u 90. minuti. Sudac je dosudio slobodni udarac za Barcelonu koji sjajno izvodi Messi i donosi Barceloni barem bod. Nakon toga više nije bilo opasnijih prilika. Spomenimo i da sudac Ignacio iglesias nije dosudio dva očigledna penala, po jedan za svaku momčad.