Tri penala i autogol za debakl Reala! Modriću 90 minuta

Primera 8. stu 202022:38 > 23:00
Angel Martinez/Getty Images

Nogometaši Real Madrida doživjeli su težak poraz na gostovanju kod Valencije (1-4) u 9. kolu Primere. #SponzorPrenosa#Derby Bananas Derby Banana

Junak dvoboja bio je igrač Valencije Carlos Soler, koji je zabio “hat-trick”, a sva tri gola dao je iz kaznenih udaraca.

Real je doživio najteži poraz sezone iako na Mestalli ništa nije ukazivalo na potop, jer je Kraljevski kub poveo u 23. minuti golom Kareema Benzeme. No, u 35. minuti dosuđen je penal za domaće, udarac Solera obranio je Curtois, odbijenu loptu Soler je gađao vratnicu, a na drugoj odbijenoj lopti najbrži je bio Musah i napokon pogodio mrežu. Ipak, aktivirao se VAR koji je naznačio da je vratar Reala Curtois prerano napustio svoj prostor na crti, ponovio se penal, a Soler je ovaj puta bio precizan.

U 43. minuti branič Reala Varane nespretno je pogodio svoju mrežu, a taj gol je priznat tek nakon dugotrajnog VAR provjeravanja. U drugom dijelu Soler je još dvaput pogađao (54, 63) iz penala i došao do rijetkog “hat-tricka”.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Real.

Real je postao četvrti s četiri boda manje od Sociedada, dok je Valencia deveta.