Barca u milijunskim dugovima, jedan igrač nudi pomoć

Primera 7. stu 202010:21 > 10:27
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Zbog pandemije koronavirusa Barcelona se nalazi u velikoj financijskoj krizi i dugovima koji iznose čak 450 milijuna eura. #SponzorPrenosa #DerbyBananas DERBY BANANAS

Katalonski klub je itekako pogođen događanjima u svijetu oko koronavirusa, te su najviše osjetili prekid lige, a zatim i odigravanje utakmica pred praznim tribinama. Španjolski mediji pišu da dug iznosi čak 450 milijuna eura, te da ih očekuje težak posao.

Mundo Deportivo objavio je jutros da je samo jedan igrač kluba ponudio svoju pomoć u rješavanju problema, a to je Gerard Pique. On je i ranije pomagao klubu financijski jer je bio najzaslužniji što je kompanija Rakuten produžila ugovor kao glavni sponzor Barcelone.

I ovaj put Pique je ponudio svoju pomoć jer je sam spreman svojim novcem pokriti neke dugove, ali glavni dio pomoći je dovođenje novih sponzora i investitora.

Pique već radi uveliko na tome sa svojim suradnicima, te se očekuje da će do kraja godine u Barcelonu biti uloženo oko 100 milijuna eura zahvaljujući defanzivcu ovog kluba.