Ni Hitchcock se ne bi posramio trilera u Valenciji!

Primera 1. stu 202023:17 > 23:20
Eric Alonso, Getty images

Nogometaši Valencije i Getafea remizirali su u izuzetno uzbudljivom dvoboju osmog kola La Lige, u kojem su dva pogotka viđena u dubokoj nadoknadi vremena, rezultatom 2:2.

#SponzorPrenosa #DerbyBananas DERBY BANANAS

Valencia je do samog finiša vodila sa 1:0, zatim je Getafe golovima u 87. i 90+5. preokrenuo, da bi bod ‘šišmišima’ donio Carlos Soler iz penala u 90+10. minuti!

Poslije duge lopte u posljednjem napadu na susretu, defanzivac Getefea Damian faulirao je Maxija Gomesa, što je bilo dovoljno sucu Vasquezu da dosudi jedanaesterac i Damianu pokaže drugi žuti karton.

Siguran izvođač bio je Soler.

Domaći su prethodno poveli golom Junusa Muse u 22. minuti. U munjevitom kontranapadu domaćih, engleski krilni igrač je trk sa loptom od preko 50 metara okrunio pogotkom.

Na izjednačenje gostiju čekalo se sve do 87. minute. Arambari je šutirao snažno sa 25 metara, golman Domenech loše odbio loptu, na koju je natrčao Kucho i zatresao mrežu.

Tada je najavljeno ono što je uslijedilo u nadoknadi vremena. Kucho je pogodio stativu, lopta je došla do Angela za vođstvo Getafea od 2:1, ali ni tu nije bio kraj uzbuđenjima na Mestalli.

Uslijedila je spomenuta završnica i podjela bodova.

Treba istaknuti i da je Valencia od 56. minute igrala sa desetoricom zbog isključenja Coreje.