Pique produžio ugovor pa sasuo paljbu prema Bartomeu

Primera 23. lis 202010:53 > 10:59
Foto: Aitor Alcalde/Getty Images

Samo dan prije El Clasica objavljen je prilično zanimljiv intervju sa stoperom Barcelone Gerardom Piqueom.

#SponzorPrenosa #DerbyBananas DERBY Bananas

Pique je dugi niz godina jedan od glavnih igrača Barcelone i osoba čije mišljenje je jako važno. Uostalom, navijači jedva čekaju njegove izjave jer uglavnom kaže ono što misli. Sada se dotakao nekoliko vrućih tema kao što su uprava na čelu s predsjednikom Josepom Marijom Bartomeuom i priča o odlasku Lionela Messija.

Ovaj 33-godišnjak je prepun kontradikcija. Neprikosnoveni vođa svlačionice Barcelone bio je i sam spreman otići nakon blamaže od Bayerna “ako za poboljšanje treba svježa krv”. Dva mjeseca kasnije, jedan je od četvorice igrača koji su produžili ugovor s klubom do 2024. godine.

Iako je tek dobio novi ugovor, Pique se ne libi reći šta misli o Bartomeuu i njegovim potezima. Možda je Bartomeu mislio da je “kupio” navijače sa tek potpisanim novim ugovorima Ter Stegena, Lengleta, De Jonga i Piquea, ali Pique je baš između tog ugovora i El Clasica izašao u javnost s nekoliko opipljivih stvari.

“Moj odnos s predsjednikom može biti srdačan. Ali ludost je što je klub potrošio novac da nas kritizira”, rekao je Pique u intervjuu za La Vanguardiju, aludiravši na to da je Bartomeu imao angažirane ljude koji su putem društvenih mreža “razapinjali” svoje igrače. Jedan od glavnih u tome bio je jedan od Bartomeuovih savjetnika Jaume Masferrer.

“Još uvijek radi za klub i to je vrlo bolno”, priznaje Pique.