Rakitićeva utakmica sezone: Koeman ga je motivirao

Primera 4. lis 202012:43 > 12:51
(Photo by Fran Santiago/Getty Images)

Poslastica u nedjelju navečer: Barcelona dočekuje Sevillu uz prijenos na Sportklubu 2 u 21 sat uz komentar Ivana Hodobe

Ivan Rakitić, ‘trenutno’ bivši nogometni reprezentativac stiže na Nou Camp nakon što su čelnici Barcelone u posljednje dvije godine radili sve da prodaju plavokosog nogometaša. Kada je nosio “crveno-plavi” dres Barcelone Raketa je uredno slavio protiv svog prvog, a vjerojatno i posljednjeg španjolskog kluba Seville.

(Photo by David Ramos/Getty Images)

U poslednjem desetljeću nema kluba koji je izgubio toliko utakmica u Barceloni koliko je izgubila Sevilla. Štoviše, prošlo je punih devet godina otkako su “crveno-bijeli” poslednji put neporaženi napustili Nou Camp. Bilo je to u listpadu 2011. godine, a završilo je 0:0.

Nakon toga je Barca dobila sljedećih 12 utakmica. Barcelona je proživjela turbulentno ljeto, dugo se nije znalo hoće li Messi ostati ili otići. Došao je novi trener Ronald Koeman, koji je najprije potjerao Ivana Rakitića. Barcelona je na početku prvenstva dobio dvije utakmice uz gol razliku 7:0. Najprije su dobili Villareal 4:0, a u Vigu su dobili 3:0. Barca i dalje nema na golu Ter Stegena, a nema ni Lengleta. Sevilla je dobila Levante i Cadiz.