Valdano: Shvatite da je Messi već napustio Barselonu

Primera 1. ruj 202021:49 > 21:59
Victor Chavez/Getty Images for Soccerex

Jorge Valdano kaže da Lionel Messi glavom više nije u Barceloni i vjeruje da će sigurno karijeru nastaviti negdje drugdje. #SponzorPrijenosa #DerbyBananas

Poznato je da je Messi obavijestio klub da želi napustiti Barcelonu i da nije bio prisutan na prvom treningu novog trenera Ronalda Koemana u ponedeljak.

Barselona je poručila da Messi ima još godinu dana ugovora i da može napustiti klub samo ako neko plati klauzulu od čak 700 milijuna eura, dok Argentinac smatra da na osnovu stavke u ugovoru može napustiti aCmp Nou bez odštete.

Dok zaraćene strane tjeraju svaka po svome, Messijev sunarodnjak i nekadašnji nogometaš, trener i direktor Real Madrida Jorge Valdano ističe da “što prije u Barceloni shvate da je Messi već otišao to će prije početi sa renoviranjem momčadi”.

Messi Ili odlazi u drugi klub ili ide kući, ali svakako je već napustio Barcelonu. Potpuno sam uvjeren u to“, kaže Valdano koji je karijeru počeo u Messijevom klubu iz djetinjstva Newell’s Old Boysu. Valdano ne sumnja da budućnost 33-godišnjeg asa ne leži na Camp Nou.

Mnogi priželjkuju da će se Messi predomisliti i vratiti u Barcelonu kao što je to učinio u slučaju reprezentacije Argentine poslije razočaranja koje je doživio na Copa Americi 2016. u Čileu.

Ma, to nema veze. To su potpuno različite situacije. Tada nije bilo ugovora ili nečeg sličnog što bi utjecalo da Leo napusti, a zatim se vrati u nacionalnu momčad“, kaže Valdano, koji smatra da ova situacija nikome ne odgovara.

Ne znam dokle će se ovo razvlačiti, ali ne odgovara ni klubu, ni igraču, niti ligi“.

#SponzorPrijenosa #DerbyBananas