Uzeo pet trofeja, a ne zna gdje će biti sljedeće sezone

Primera 24. kol 202020:04 > 20:10
Printscreen

Španjolac Alvaro Odriozola imao je jedinstvenu nogometnu sezonu, polovinu je proveo u Real Madridu, da bi u siječnju otišao na posudbu u Bayern. Na kraju je osvojio pet trofeja iako je rijetko bio na terenu. #SponzorPrijenosa #DerbyBananas

Usprkos tako uspješnoj sezoni desni bek ne može se pohvaliti da se naigrao, štoviše igrao je vrlo rijetko za oba kluba, na terenu je proveo 613 minuta što je ukupno gledano manje od sedam punih utakmica.

Ipak madridski dnevnik AS piše da ovaj 24-godišnji momak sigurno nikad neće zaboraviti sezonu 2019/2020, jer malo tko se može pohvaliti da je za jednu sezonu osvojio toliko trofeja.

A statistički gledano Odriozola je do pet trofeja stigao na fantastičan način – u prosjeku poslije svakih 123 minuta provedenih na terenu!

Povremeni reprezentativac Španjolske je četiri puta igrao za Real Madrid u Primeri – istina, posljednji put još u listopadu 2019, da bi u 2020. tri puta igrao za Bayern u Bundesligi. Dakle, sa oba kluba je sudjelovao u osvajanju titula u Španjolskoj i Njemačkoj.

Također, Bayernu je pomogao da osvoji i Ligu prvaka jer je zaigrao posljednjih 19 minuta u pobjedi protiv Chelseaja od 4:1 u osmini finala.

Upisao je i sedam minuta u DFB Kupu Njemačke koji su Bavarci također osvojili, a bio je i dio ekipe Zinedinea Zidanea u siječnju kad je Real osvojio španjolski Superkup.

Sve je to lijepo, ali i pored pet osvojenih trofeja Odriozola ne zna gdje će igrati sljedeće sezone. Hoće li ga Real vratiti, Bayern zadržati ili će opet negdje na posudbu…