Xavi: 'Zvali su me, ali nije trenutak za Barcelonu'

Primera 13. kol 202012:50 > 12:52
Barrington Coombs/Getty Images

Legendarni veznjak španjolskog nogometnog velikana Barcelone Xavi Hernandez u razgovoru za magazin "Icon" izjavio je kako su ga ovoga siječnja iz kluba zvali da preuzme vođenje prve momčadi. #SponzorPrijenosa #DerbBananas

“Trenutačno se podigla velika buka oko kluba, postoji veliki broj problema nevezanih za travnjak i stoga smatram kako nije pravo vrijeme za povratak u klub. U siječnju sam rekao klupskom vodstvu kako nije pravo vrijeme da preuzem momčad i nakon toga mi se više nisu javljali”, izjavio je Xavi koji trenutačno radi kao trener katarskog Al Sadda.

“Sretan sam što i dalje stječem iskustvo, a naravno kako bih želio jednoga dana biti trener Barce”, dodao je Xavi koji je pozvao predsjednika Josepa Mariju Bartomeua da što prije produži ugovor s kapetanom momčadi Lionelom Messijem koji istječe za godinu dana.

“Messi je zaslužio novi ugovor, on bi trebao imati klauzulu o automatskom produženju. Messi treba Barcu, a Barca treba Messija. Klub bi ga morao usrećiti je rsretni Messi donosi više trofeja. Još uvijek na na vrhunskoj razini kako fizički, tako i taktički i tehnički”, zaključio je Xavi.