Ovo je razlog zbog kojeg igrači Barce prkose Setienu

Primera 30. lip 202012:18 > 12:21
David Ramos/Getty Images

Messi i društvo vode privatnu bitku protiv vlastitog trenera, a sada je otkriveno i zašto

Ernesto Valverde je u Barceloni dobio otkaz nakon lošeg izdanja u Kupu, a klub je ubrzo potvrdio da je Setien novi trener. To je za mnoge bilo iznenađenje jer se očekivalo da bi prvu momčad mogao preuzeti Xavi Hernandez.

Xavi je bio u pregovorima s Barcelonom, ali je na kraju odbio ponudu i poručio je da još uvijek nije spreman za takav iskorak u trenerskoj karijeri koju je tek nedavno počeo.

Međutim, nakon te odbijenice čelnici kluba su se našli u velikom problemu. Naime, oni su na taj način iznevjerili igrače jer su prije otkaza Valverdeu uspjeli postići dogovor s Messijem i društvom.

Cadena SER piše da su igrači Barcelone pristali na otkaz Valverdeu, ali samo u slučaju da umjesto njega ekipu preuzme Xavi i nitko drugi. No, kada je Setien stigao igrači su se odmah okrenuli protiv njega, a da je izgubio autoritet moglo se vidjeti u subotu protiv Celte.

Messi je tada na pauzi za osvježenje totalno ignorirao Setiena i njegovog pomoćnika i na taj način je pokazao da trener nema nikakav autoritet u svlačionici Barcelone.