Setienu giljotina nad glavom, Xavi: 'To mi je san!'

Primera 29. lip 202015:07 > 15:09
Barrington Coombs/Getty Images

Bivši velikan Barcelone i španjolske reprezentaije otvoreno je rekao kako se nada preuzeti klupu voljenog kluba.

“Moj najveći san je da treniram Barcelonu. Ponudili su mi trenersku poziciju u siječnju, ali sam odbio uz obrazloženje da tada nije bio pravi trenutak za to te da uvjeti nisu dobri. Nadam se da ću u budućnosti ponovo dobiti ponudu Barce”, rekao je Xavi.

Sve dobiva na dodatnoj težini nakon što su se danas pojavile informacije da bi sadašnji trener Quique Setien mogao dobiti otkaz ako ne osvoji prvenstvo. Barca zaostaje dva boda za Realom šest kola prije kraja.

“Želim preuzeti klupu Barce u trenutku kada bih mogao krenuti od nule. Već sam ponovio mnogo puta: Ja želim klupu, ali i da mogu odlučivati o sportskim pitanjima. Po mom mišljenju, preuzimanje Barcelone nakon predsjedničkih izbora je savršen scenarij i ne isključujem tu mogućnost. Članovi mog stručnog tima također se uvelike pripremaju za taj posao”, zaključio je Xavi i time otkrio da je na taj posao spreman tek na ljeto 2021. godine.