Katalonski listovi: Gotovo je, Pjanić je Barcelonin

Primera 25. lip 202012:33 > 12:38
Paolo Bruno/Getty Images

Vrlo lako bi se moglo dogoditi da Miralem Pjanić aktualnu sezonu ne završi u dresu Juventusa jer bh. reprezentativac nikad nije bio bliži odlasku iz Torina.

Ključni su ovo dani za budućnost bh. reprezentativca. Uvjereni su u to talijanski i španjolski mediji. Mundo Deportivo i Sport, katalonski listovi naklonjeni Barceloni tvrde da će sve biti gotovo u sljedećih 48 sati.

Dogovori između igrača i klubova su već postignuti, preostalo je da se riješe još neki detalji. Barcelona će dobiti Pjanića, a Juventus Arhtura Mela. Dakle, sve strane zadovoljne.

Brazilac je bio glavna kočnica, ali je nakon višetjednog uvjeravanja pristao na transfer u torinski klub gdje će zarađivati između 5 i 5 i pol milijuna eura godišnje.

Iako nisu poznati detalji, Pjanić je već postigao osobne uvjete i mediji na Apeninima tvrde da samo čeka poziv iz kluba da je transfer potvrđen.

Alex Caparros, Getty Images Sport

Prema nekim izvještajima Arturova vrijednost se procjenjuje na 80, a Pjanićeva na 70 milijuna eura pa će tako oba kluba zaraditi. Pjanić je Juventus koštao 32 milijuna, a Brazilac Barcelonu 31 milijun eura.

Odlični veznjak je član Juventusa od 2016. godine. U međuvremenu je osvojio četiri Scudetta, a 2017. bio je blizu i osvajanja Lige prvaka. U finalu je tada uspješniji bio Real Madrid.