Simeone ostaje bez svoje 'desne ruke'

Primera 3. lip 202015:45 > 15:51
David Ramos/Getty Images

Diego Simeone napravio je zadnjih 10 godina jednu od najboljih momčadi svijeta, ali dugogodišnji surdnik se oprašta

German Burgos, dugogodišnji pomoćnik Diega Simeonea, na kraju sezone će napustiti stručni stožer Atletico Madrida.

Burgos će nakon devet godina napustiti Atletico kako bi se počeo baviti samostalnim trenerskim poslom, s tim da nije otkrio ime novog kluba.

“Mislim da sam dovoljno kvalificiran da vodim prvi sastav. Više sam puta ručao ili večerao s Cholom više nego s obitelji”, kazao je Burgos.

Bivši argentinski golman je tijkom razgovora sa stručnim stožerom Atletica izrazio svoju želju za samostalnom karijerom što su oni prihvatili bez problema.

Burgos je tijekom skoro punog desetljeća u Atleticu osvojio pregršt trofeja, a od madridskog kluba se želi oprostiti osvajanjem Lige prvaka nakon poraza u dva finala.

Kao moguća Burgosova dva kluba spominju se River Plate jer se Marcelo Gallardo sprema za odlazak te Union de Santa Fe.

Aitor Alcalde, Getty Images Sport