Villareal i Getafe se našli pod istragom policije

Primera 16. svi 202011:46 > 11:52
Denis Doyle/Getty Images

Vodstvo španjolske lige sumnja na odigranu utakmicu između ova dva kluba prošle sezone

Zadnje kolo prošle sezone igrali su Villareal i Getafe, a sada su se našli pod istragom policije. Takve tvrdnje su oba kluba demantirala.

‘Villarreal i njegova prva momčad žele iskazati apsolutno odbijanje optužbi koje su danas iznesene i kategorički demantovati umiješanost na bilo koji način u namještanje utakmice protiv Getafea na posljednji dan prošle sezone… Kao što je to već napravio u više navrata, klub osuđuje svako ponašanje koje šteti esenciji sporta i natjecanja, te ističe da su vrijednosti transparentnosti, etike, integriteta i fair-playja fundamentalne za njegovu filozofiju’ – poručili su iz Žute podmornice.

Getafe je također odbio sve optužbe kazavši kako želi kategorički demantirati bilo kakvu umiješanost u ovaj slučaj i ovakve vrste ponašanja.

La Liga je poručila javnosti kako istražuje ovaj slučaj i da detalji neće biti dostupni javnosti dok sud ne završi svoj posao.