Ništa od Galacticosa 2.0? Real M. dodatno reže plaće!

Primera 10. svi 202019:43 > 19:47
Printscreen

Real Madrid razmatra još jedan krug smanjenja plaća za momčad Zinedinea Zidanea nastojeći što lakše prebroditi negativne ekonomske učinke krize, piše AS.

Getty Images Sport/Gonzalo Arroyo Moreno

Odbor kluba želi smanjiti dodatnih 30 posto plaća tijekom sljedeće sezone, nakon što je od momčadi već zatražio 10-postotno smanjenje za tekuću sezonu. Mjere bi se odnosile na sve igrače i rukovoditelje kluba, ali ne i na više od 800 članova pomoćnog osoblja, koje također radi na Bernabéu ili u nekom svojstvu u klubu.

Svi klubovi iz Lige i iz cijele Europe prisiljeni su na rezanje, jer kriza prodire u ekonomiju sporta, a oni koji zarađuju više od marketinga i trgovine više su i izloženi gubicima.
U slučaju Real Madrida proračun kluba za ovu sezonu bio je 822 milijuna eura: 161 milijuna eura za sezonske ulaznice i dnevne ulaznice, 109 milijuna eura za prijateljske utakmice i turnire; 180 milijuna eura za televizijska prava i 371 milijun eura za marketing.
Dvadesetpostotni pad od tog ukupnog iznosa, što je trenutno najbolji scenarij za Real i ostatak LaLige, predstavljao bi gubitak od 165 milijuna eura u odnosu na godišnji iznos od 741 milijuna eura.

Madridski trošak plaće za prvi sastav iznosi 283 milijuna eura, što znači da će smanjenje od 30 posto u cijeloj upravi uštedjeti klubu 100 milijuna eura godišnje, prema internim procjenama.

Za igrače je matematika jasna. Najviše plaćeni članovi Zidaneove momčadi su Sergio Ramos i Gareth Bale, koji obojica mogu očekivati ​​da će im se plaće od 14,5 milijuna eura smanjiti na nešto više od 10 milijuna eura. Ostatak momčadi zarađuje postupno manje, ali smanjenje od 30 posto sigurno će ublažiti neke financijske probleme s kojima se Madrid suočava zbog nedostatka prihoda od utakmica i zatvaranja muzeja kluba, obilaska i trgovačkih prodajnih mjesta.