Drugoligaš unatoč krizi realizirao milijunski transfer

Primera 9. svi 202010:37 > 10:41
sport klub

Pandemija novog koronavirusa je zaustavila nogomet u većem dijelu svijeta.

Neki klubovi su već osjetili teške posljedice krize, dok se drugi tek spremaju za to.

Međutim, nije svugdje sve tako crno. Naravno, najbogatijim klubovima će biti lakše prebroditi krizu, ali ima svijetlih primjera i među onima nešto manjim. Tako u španjolskom drugoligašu Almeriji očigledno kriza nije toliko da bi zaustavila transfer planove.

Almeria je naime potvrdila da je iskoristila opciju otkupa ugovora i da je realizirala transfer Josea Carlosa Laza iz Getafea. Lazo je potpisao ugovor do 2024. godine.

Ovaj transfer će Almeriju koštati čak četiri milijuna eura što je za španjolsku drugu ligu zaista velik iznos. Inače, Lazo je ljetos stigao u Almeriju na posudbu, dobro se pokazao i klub iz Andaluzije je odlučio otkupiti njegov ugovor.

Almeria, koju sa klupe predvodi nekada sjajni španski nogometaš Guti, čeka nastavak sezone u Segundi i nastavlja gajiti ambicije o povratku u elitni rang španjolskog nogometa.