Rakitić odlučio o nastavku karijere

Primera 8. svi 202016:00 > 16:04
Alex Caparros

Neprestano se piše o odlasku Ivana Rakitića iz Barcelone, a on je u petak donio konačnu odluku što će biti ovog ljeta

Dokapetan hrvatske nogometne reprezentacije Ivan Rakitić rekao je u petak kako namjerava ostati u Barceloni do 30.lipnja 2021. godine kada mu istječe ugovor, a ne bude li to moguće sjest će s dužnosnicima kluba i odlučiti o budućnosti.

“Još uvijek imam ugovor s Barcelonom do ljeta 2021., a kada potpišem neki ugovor uvijek ga nastojim ispoštovati do kraja”, rekao je 32-godišnji Rakitić u razgovoru za televiziju Sky Deutschland.

“Ne budem li mogao odraditi ugovor zbog nekog razloga, klub i ja ćemo sjesti i porazgovarati o tome. Trenutačno sam jako sretan u Barceloni”, istaknuo je.

Katalonske novine Mundo Deportivo izvijestile su u petak, pozvavši se na neimenovane izvore iz kluba, kako će sastanak između Rakitića i Barcelone biti održan kada završi sezona.

“Prije toga obje strane žele ostati fokusirane na osvajanje preostalih dviju titula (španjolskog prvenstva i Lige prvaka)”, piše Mundo Deportivo.

Igrači su se u srijedu testirali na koronavirus pa su u petak počeli individualno trenirati na klupskom travnjaku, prvi put nakon što je prvenstvo zaustavljeno 13. ožujka. Vodstvo La Lige nada se nastavku natjecanja u lipnju. Jedanaest kola prije kraja vodeća Barcelona ima 58 bodova, dva više od Real Madrida.

Rakitić, koji je za katalonski klub upisao 299 nastupa, želi ostati u Barceloni i nakon ove sezone. “Barcu, međutim, zanima njegova prodaja ili razmjena u nekoj od otvorenih operacija”, tvrdi Mundo Deportivo.

Prošlo ljeto su mediji iz Barcelone izvijestili kako je bio u planiranom paketu razmjene za brazilskog napadača Neymara iz Paris Saint-Germaina. “Ja nisam vreća krumpira da se samnom trguje”, rekao je Rakitić u jednom intervjuu prošloga mjeseca dodavši da će on odlučiti gdje će igrati, a ne drugi.

Trećeplasirana Sevilla, za koju je igrao od siječnja 2011. do 2014. godine, poručila je kako je zainteresirana, ali samo ako ne bude morala platiti odštetu Barceloni. Predsjednik osmoplasiranog Villarreala rekao je, pak, da je Rakitić dobrodošao kod njih odluči li iduće godine napustiti Barcelonu. Mediji su pak nagađali o brojnim drugim klubovima koji niti u jednom trenutku nisu potvrdili interes.

“Već sam navikao na to”, rekao je Rakitić u petak. “U ovom klubu sam šest godina i svake sezone je bilo ovako. Nogomet je sport, no ponekad mu se najbolje smijati”, dodao je.

Hrvatski nogometaš od siječnja 2011. igra u Španjolskoj gdje se ugodno osjeća. Nakon što je u posljednjoj sezoni igranja za Sevillu osvojio Europsku ligu 2014., s Barcelonom je u posljednjih pet sezona četiri puta bio prvak Španjolke te osvojio četiri Kupa kralja, a 2015. godine je podigao i pehar Lige prvaka.

Alex Caparros, Getty Images Sport