A tko će sada plaćati ovu gospodu?

Primera 6. svi 202019:06 > 19:11
Laurence Griffiths/Getty Images

Kriza koja je u tijeku mogla bi prisilit neke momčadi LaLige da prodaju neke od elitnih igrača u potrazi za prihodima.

Alex Davidson/Getty Images

Međutim, postoje oni čije se plaće na tržištu smatraju prekomjernim pa će možda htjeti sjediti na klupi s ugovorom jer će se boriti za pronalaženje drugog kluba koji će udovoljiti njihovim zahtjevima, piše danas Marca.

Igrači kao što su Gareth Bale, James Rodriguez, Ousmane Dembele i Philippe Coutinho mogli su vidjeti izlazna vrata, iako će potencijalni kupci morati potrošiti puno da bi stekli njihove usluge.

Bale zarađuje više od 15 milijuna eura godišnje
Plaće Velšana dosežu 17 milijuna eura godišnje, uključujući bonuse, a Bale se nije voljan odreći trenutne plaće.
Bale je potpisao svoj trenutni ugovor u listopadu 2016. nakon izvanrednih nastupa u sezoni 2015/16, ali od tada nije uspio puno dati svoj doprinos.

Prošlog je ljeta 30-godišnjak došao blizu pridruživanja Jiangsu Suningu, koji mu je ponudio 25 milijuna eura godišnje, ali posao je propao jer kineski klub nije želio platiti naknadu za transfer osim što je ispunio Baleove zahtjeve za plaćom.
Bale nije isključio prelazak u MLS, iako niti jedan od američkih klubova ne može zadovoljiti njegovu trenutnu plaću.

Jamesovih nekoliko opcija
Kolumbijski playmaker zarađuje blizu osam milijuna eura po sezoni, a iako je Atletico Madrid bio zainteresiran za potpisivanje prošlog ljeta, Los Rojiblancos neće moći izdvojiti toliko u bilanci.
James bi bio voljan sniziti zahtjeve za plaćom kako bi olakšao odlazak iz Real Madrida, jer zna da nema mjesta u planovima Zinedinea Zidanea.

Dembelovi problemi s kondicijom i plaćom od 12 milijuna eura
Ozljede 22-godišnjaka jedva su mu omogućile da pronađe kontinuitet u Barceloni, a on još uvijek ne može preživjeti plaću od 12 milijuna eura godišnje. U ovom trenutku nijedan klub neće biti voljan potrošiti desetke milijuna za igrača koji se pridružio katalonskoj strani u sporazumu vrijednom 140 milijuna eura.

Christian Kaspar-Bartke/Getty Images

Pad tržišne vrijednosti Coutinha
Barcelona ga je potpisala iz Liverpoola u zamjenu za 160 milijuna eura i nudila mu unosan ugovor vrijedan 13,5 milijuna eura godišnje.
Nakon razočaravajuće sezone, prebačen je u Bayern München na posudbu jer je vodeći klub Bundeslige bio spreman pokriti plaće za jednu sezonu.

Quique Setien uvjeren je da Brazilac može mnogo toga ponuditi i spreman mu je pružiti još jednu priliku, iako bi Barcelona radije prodala i uravnotežila njihove knjige.

Međutim, Coutinho jedva da ima ponude koje bi odgovarale njegovoj trenutnoj plaći u Barceloni.

Diego Costa i devet milijuna eura

Atletico Madrid ne bi isključio opciju prodaje napadača, no čini se da njegova plaća od devet milijuna eura nije moguća za potencijalne kupce. Costi ugovor ističe u lipnju 2021. i čini se da nije voljan otići ovog ljeta.

Diego Simeone računa na njega i Costi je u Madridu dobro, što znači da je vjerojatnije da će besplatno otići kad mu istekne ugovor 2021. godine.

Lemar je zaradio isto kao Saul i Koke
Atletico je potrošio 70 milijuna eura kako bi namamio Francuza iz Monaka 2018., ali Lemar nije uspio impresionirati na terenu. U međuvremenu, on zarađuje oko sedam milijuna eura po sezoni – što odgovara plaćama Kokea i Saula Nigueza. U stvari, samo Alvaro Morata i Costa zarađuju više od Lemara, koji je dostupan za transfer u siječnju, ali nije stigla odgovarajuća ponuda.