Nogometaši Eibara: 'I mi smo ljudi, bojimo se'

Primera 5. svi 202020:53 > 21:02
Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce

Španjolski prvoligaš smatra kako je još prerano za povratak sportskim aktivnostima

Pandemija koronavirusa se smanjuje u Španjolskoj, jednoj od najtežih europskih zemalja koju je pogodila ova pošast. La Liga je najavila kako se igrači mogu vratiti treninzima, ali iz Eibara navode kako su zabrinuti za takvu odluku i smatraju da je rano za takvo nešto.

‘Znamo da smo privilegirani i uživamo u treningu i igranju pa želimo igrati, ali prije nego što smo nogometaši, mi smo ljudi. Kao i mnogi drugi ljudi u društvu, i mi smo zabrinuti zbog zdravstvenog stanja’ – navodi se u priopćenju.

‘Bojimo se da se, ako se vratimo nogometu, nećemo moći pridržavati uputa stručnjaka; održavajući na taj način socijalnu distancu. Zabrinuti smo da radeći ono u čemu najviše uživamo, možemo dobiti virus i zaraziti naše prijatelje i obitelj’ – rekli su.

Klub je prije prekida prvenstva, odnosno nakon 27 odigranih kola, držao 16. mjesto.